کارگاه آموزشی سبک زندگی آگاهانه به همت کانون بسیج اساتید آموزشکده حضرت فاطمه (س) برگزار شد.

شنبه 1398/09/16 - 14:36 kerman
جهت گرامیداشت هفته بسیج:

کارگاه آموزشی سبک زندگی آگاهانه به همت کانون بسیج اساتید آموزشکده حضرت فاطمه (س) برگزار شد.

حجت الاسلام شاهمرادی پور: شبهه در مسائل دینی، اعتقادی، مذهبی و سیاسی بد نیست حتی خوب و یا عادی است که گاهی جوانان در برخی مسائل شک می کنند اما در شک توقف جایز نیست، در واقع شک گذرگاه خوبی است که انسان باید به خوبی از آن بگذرد و باید به جوانانمان کمک کنیم از مرحله شبهات و شک به خوبی عبور نمایند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان کرمان، کانون بسیج اساتید دانشکده فنی و حرفه ای دختران کرمان حضرت فاطمه (س) در جهت ارتقاء سطح بینش اجتماعی، اسلامی و سیاسی اساتید بسیجی و در ادامه ی برنامه های هفته بسیج اقدام به برگزاری کارگاه هم اندیشی اساتید با عنوان سبک زندگی آگاهانه (اجتماعی-اسلامی) نمود.

ابتدای کارگاه دکتر سمیه عسکرپور مسئول کانون بسیج اساتید دانشکده فنی و حرفه ای دختران ضمن خیرمقدم به اساتید و مدعوین، هدف از برگزاری این کارگاه را افزایش بصیرت اساتید بسیجی جهت ارتقاء توان اساتید به منظور تاثیرگزاری بیشتر بر روی قشر دانشجو و جوانان آینده ساز این نظام بیان کرد و بر ضرورت بالابردن سطح آگاهی حال و آینده جامعه مان به کمک اساتید متعهد و بسیجی تاکید نمود.

ایشان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع اساتید، خاطرنشان نمودند که وظیفه استاد جدا از هر درسی که تدریس می کند، تزریق انگیزه و امید به دانشجو در فضای دانشگاه است و سپس افزودند: طبق فرموده ی مقام معظم رهبری ما اساتید بسیجی باید با افزایش ظرفیت معنوی جوانان  و با یاد خدا سعی کنیم استاد شایسته ای برای حال و آینده نظام جمهوری اسلامی باشیم که توقع مقام معظم رهبری نیز از ما چنین است.

در ادامه کارگاه حجت الاسلام محمد حسین شاهمرادی پور مدرس کارگاه گفت: باید پایه اعتقادی و اسلامی خودمان را قوی نماییم تا بتوانیم جواب شبهات و مسائل دانشجویان و جوانانمان را بدهیم و طبق فرموده ی مقام معظم رهبری بتوانیم در جهتی که ایشان راهکار دادند گام برداریم. وی برجسته ترین راه بندگی را فکر کردن بیان کردند و فرمودند باید بتوانیم یاد بگیریم و به دانشجویانمان یاد دهیم که هرچیزی را نپذیرند و با برهان و دلیل همه ی مسائل را استدلال و تحلیل نمایند.

حجت الاسلام محمد حسین شاهمرادی پور به مساله خلقت و تنوع و تکثر مخلوقات و عوالم موجود پرداختند و به عظمت و قدرت خداوند با دلایل و براهین عظیم و آشکار پرداختند. وی افزود: همه ی آنچه در آسمان عظیم و زمین قدرتمند و دریای شگفت آور وجود د دارد و همه ی آنچه بشر هرگز ندیده و هنوز نتوانسته به آن ها دست یابد و یا حتی از وجود آنها ناآگاه است، خداوند بزرگ و حکیم خلق نموده و از همه ی عوالم آگاه است.

ایشان خاطرنشان کردند که شبهه در مسائل دینی،اعتقادی،مذهبی و سیاسی بد نیست حتی خوب و یا عادی است که گاهی جوانان در برخی مسائل شک می کنند اما در شک توقف جایز نیست، در واقع شک گذرگاه خوبی است که انسان باید به خوبی از آن بگذرد و باید به جوانانمان کمک کنیم از مرحله شبهات و شک به خوبی عبور نمایند، ما به عنوان استاد لازم است که شیوه استدلال را برای توجیه جوانانمان بلد باشیم.

در انتهای جلسه از اساتید خواسته شد که برای دوره های بعدی و ادامه جلسات کارگاه، مسائل و شبهات مورد نیاز دانشجویان یا جامعه را مطرح نمایند و درباره مباحث بیشتر پیشنهاد دهند تا کارگاه یک طرفه نباشد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)