آیین گرامیداشت روز بسیج اساتید و تبیین مکتب سیدالشهدای مقاومت حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.

یکشنبه 1399/04/08 - 08:13 kerman-asatid
به همت سازمان بسیج اساتید استان کرمان

آیین گرامیداشت روز بسیج اساتید و تبیین مکتب سیدالشهدای مقاومت حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.

سردار معروفی: مکتب حاج قاسم سلیمانی باید جریان سازی شود؛ این مکتب یعنی مصونیت و ما نمی گذاریم شهید سلیمانی در خاطره ها خلاصه شود؛ ما باید برای مکتب سلیمانی، نظام تعریف کنیم. از اساتید و دانشگاهیان عزیز استدعا دارم، نظامات مکتب حاج قاسم را تبیین کنید و این فرهنگ را باید در دانشگاه ها و مدارس سراسر کشور ماندگار شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان کرمان، آیین گرامیداشت روز بسیج اساتید و تبیین مکتب سیدالشهدای مقاومت حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد. در این مراسم که همراه با تکریم و معارفه مسئول سابق و جدید سازمان بسیج اساتید استان کرمان همراه بود، دکتر طاهر ریاست دانشگاه شهید باهنر کرمان و سردار حسین ممعروفی فرمانده سپاه ثارالله ع استان کرمان سخنرانی کردند.

سردار حسین معروفی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید فکور و مجاهد شهید چمران و روز بسیج اساتید گفت: امیدواریم خدای متعال به برکت خون سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهیدان عزیز، همه ما در مسیر حق که مسیر انقلاب اسلامی و ولایت است ثابت قدم و موفق بدارد. فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با تأکید بر ضرورت شبکه سازی و جریان سازی در حوزه انقلاب اسلامی ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه انقلاب است؛ سپاه این حزب و آن حزب و سپاه این جناح و آن جناح نیست؛ سپاه جریان اصولگرا و اصلاح طلب نیست و سپاه انقلاب است.

وی با اشاره به مطلب فوق و بیان اینکه سپاه انقلاب یعنی همه چیز را فدای انقلاب می کند، تصریح کرد: سپاه انقلاب، جان، آبرو و تمام هستی خود را به منظور پیشرفت و پیش برندگی انقلاب تا حکومت حضرت حجت فدا می کند. سردار معروفی افزود: سپاه انقلاب در سه مجموعه و سه مکان برای انقلاب اسلامی و ارزش های متعالی انقلاب، ملت بزرگ ایران اسلامی و برای ولایت و حجت خدا فدا خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مجموعه سپاه، تکیه گاهی برای پیشبرد اهداف انقلاب و مأموریت های مشخص شده است، عنوان کرد: فلسفه وجودی سپاه این است که باید برای انقلاب اسلامی  و ملت ایران فدا شود و از خیمه گاه سیدالشهدا علیه السلام مراقبت کند تا کربلایی دیگر ایجاد نشود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ابراز کرد: سپاه مکتبی، انقلابی و مردمی است که ضلع مردمی آن سازمان بسیج مستضعفین، بسیج اساتید، طلاب و دانشجویی است که ضلع تخصصی و مکتبی است. وی ادامه داد: خروجی سپاه، شخصیت کم نظیر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است و امروز تمامی آزادی خواهان دنیا در برابر ایشان زانو می زنند و با علم دقیق می گویم که شخصیتی بالاتر از سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی نمی توانید بیابید.

دکتر محمدعلی طاهر رئیس دانشگاه نیز ضمن صلوات بر محمّد و آلِ محمِد و درود به ساحتِ مقام معظم رهبری و شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان هشت سال دفاع مقدّس بیان کرد: امروز 31 خرداد ماه، سالروز شهادت مردی است که بزرگی او از جبلِ عامل تا دِهلاویه را درنوردید و بر تارکِ تاریخ انقلابِ ایران جلوه‌گر شد. اکنون این روز نه یک زمان تقویمی، بلکه یک زمانِ معنوی است که در آن بزرگی و نستوهیِ همۀ آزادمردان عرصۀ مبارزه با ظلم و ستم، به قدر و قرب مرور و بازخوانی می‌شود.

ایشان افزود: شهید چمران، دانشمند و استادِ برجستۀ دانشگاه و فرماندۀ انقلابیِ میدانِ مبارزه، با فرمول خوش نقشِ سادگی، دانایی و تقوا نشان داد که راه شکستن نقشِ اهریمنان کدام است. او یکی از مصادیق روشن این کلام امام خمینی(ره) بود که فرمودند: «بسیج لشکر مخلص خداست». شهید چمران، نمایندۀ شایستۀ دانشگاه در مبارزه با سلطه‌طلبی و تمامیّت‌خواهی استکبار بود. زندگیِ او، شهید سلیمانی و سایر بزرگان عرصۀ نبرد با استکبار در طول تاریخ انقلابِ اسلامی نشان می‌دهد که اخلاص بسیجی و اندیشۀ جهادی بسیجیان، پشتوانۀ بزرگ نظام اسلامی است تا آنجا که مقام معظّم رهبری در این مورد می‌فرماید: «بسیاری از پیشرفت‌ها و موفّقیّت‌های نظام جمهوری اسلامی در عرصه‌هایِ مختلف مرهونِ تفکّر بسیجی است».

دکتر طاهر با اشاره به محورهای فکری رهبر انقلاب گفت: این دانشگاه در تدوین چشم‌انداز حرکت علمی خود محورهایِ سه‌گانۀ پیشرفت از منظر مقامِ معظّم رهبری(درگیرشدن با مسائل کشور، به این مفهوم که دانشگاه خود را از مسائل کشور جدا نداند- تربیت فرهنگی و اخلاقی و هویّتی دانشجویان که فراتر از مسألۀ تعلیم است و باید با جهت‌گیریِ اخلاقی و معنوی انجام شود- تحوّل مستمر و دائمی در محیط دانشگاه در راستایِ پیشرفت) را، که در سخنرانیِ بیستم خردادماه 1397، در جمع نخبگان و پژوهشگرانِ دانشگاهی مطرح کردند، نصب‌العین قرار داده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد صباحی رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه‌های استان نیز با اشاره به اهمیت دانشگاه و نقش دانشگاهیان در نظام جمهوری اسلامی گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند عناصری که در دانشگاه‌ها به کار گرفته می‌‏شوند، آنهایی که موثرند، آنهایی که در مراکز حساس واقع می‌‏شوند، واقعا باید از کسانی باشند که این انقلاب را از بن دندان قبول داشته باشند.

وی در خصوص سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی گفت: او یک بسیجی بود و از این کلمه هم خوشحال می‌شد و آخرین حضور پرخیر و برکت حاج قاسم سلیمانی سال 1397 در دانشگاه شهید باهنرکرمان در اولین همایش نظام فکری مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در عرصه فرهنگ بود که این همایش از ابتکارات دانشگاه شهید باهنر بود و بعد از آن هم در این زمینه در دانشگاه‌های دیگر هم با این عناوین در عرصه نظامی، علمی و ... ادامه پیدا کرد.

در پایان این مراسم با حضور دکتر محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، دکتر طاهر ریاست دانشگاه شهید باهنر کرمان و سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله ع کرمان و حجت الاسلام والمسلمین محمد صباحی رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه‌های استان از زحمات دکتر محمود بابایی به عنوان مسئول سابق سازمان بسیج اساتید استان کرمان قدردانی شد و دکتر حسین اکبری فرد به عنوان مسئول جدید سازمان بسیج اساتید استان کرمان معرفی گردید.

پس از اعطای حکم مسئولیت به دکتر اکبری فرد اساتید با حضور در محل گلزار شهدای استان کرمان و در جوار قبر مطهر سیدالشهدای مقاومت حاج قاسم سلیمانی با آرمان های شهدا تجدید میثاق نمودند.

شایان ذکر است به دلیل شرایط بهداشتی و شیوع ویروس منحوس کرونا، این مراسم به صورت محدود با رعایت نکات بهداشتی و با حضور مسئولین دانشگاه های شهر کرمان و مسئولین کانون ها برگزار گردید.

دکتر طاهر ریاست دانشگاه شهید باهنر کرمان

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)