در قالب اردوی راهیان علم، فناوری و پیشرفت برگزار شد:

بازدید اساتید بسیجی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان کرمان از پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس

دکتر محمود بابائی سرپرست سازمان بسیج اساتید استان کرمان با بیان مطالبی از زحمات کشیده شده در راستای خودکفایی کشور در عرصه اقتصادی تشکر نمود و با اهدای لوح و هدایایی از مسوولین آن پالایشگاه تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان کرمان، در راستای آشنایی هرچه بیشتر اساتید بسیجی با دستاوردهای چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران در حوزه های پیشرفت و تکنولوژی طی طرحی با عنوان اردوی راهیان علم، فناوری و پیشرفت و با رویکرد حل المسائلی در قالب بازدید های علمی و تحقیقاتی از مراکز و مجتمع های صنعتی همراستا با برنامه های کنگره ۶۵۰۰ شهید استان کرمان این سازمان گزینه های مختلف بازدید علمی در استان های کشور را بررسی کرد و طبق نظر اساتید بسیجی بازدید از پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس انتخاب گردید. براین اساس اساتید بسیجی در تاریخ ۰۱/۱۲/۹۷ ساعت ۱۴ عصر به سمت استان هرمزگان و شهر بندرعباس حرکت کردند و در مهمانسرای دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس اسکان یافتند.

اساتید بسیجی پس از ورود به پالایشگاه، با توجه به برنامه ریزی قبلی ابتدا نماز ظهر و عصر در مسجد پالایشگاه اقامه کردند و سپس به دعوت مسئولین پالایشگاه اساتید در ضیافت ویژه پالایشگاه به صرف نهار پرداختند. با هماهنگی های انجام شده جلسه ای با حضور مسئولین پالایشگاه جهت تبیین قابلیت های پالایشگاه به وسیله نمایش فیلم های کوتاه و توضیح از سوی مسئولین پالایشگاه برگزار شد. در این جلسه که همراه با پرسش و پاسخ همراه بود مسئولین چالش ها و فرصت های فعالیت پالایشگاه را برای اساتید بسیجی شرح دادند و از اساتید بسیجی خواستند در جهت حل این مسائل راه کارهایی را پیشنهاد دهند. در این جلسه معاونت حراست پالایشگاه جناب آقای مهندس دهداری، مشاور مدیرعامل جناب آقای مهندس خیری و مدیریت اجرایی مهندس جلیلیان حضور یافتند. همچنین در پایان دکتر محمود بابائی سرپرست سازمان بسیج اساتید استان کرمان با بیان مطالبی از زحمات کشیده شده در راستای خودکفایی کشور در عرصه اقتصادی تشکر نمود و با اهدای لوح و هدایایی از مسوولین آن پالایشگاه تقدیر و تشکر کرد.

پس از این جلسه تبیینی اساتید بسیجی به همراه راهنمای پالایشگاه از فازهای ۱ و ۲ و ۳ پالایشگاه ستاره نفت خلیج فارس بازدید نمودند. پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به عنوان نخستین پالایشگاه طراحی شده براساس خوراک میعانات گازی روزانه بیش از ۴۰ میلیون لیتر بنزین (عدد اکتان ۹۵) را وارد عرصه سوخت رسانی کشور می نماید. راهنمای این بازدید به اطلاع اساتید بسیجی رساند که خوراک مورد نیاز این پالایشگاه از طریق یک خط لوله به طول بیش از ۴۸۵ کیلومتر از پالایشگاه های گاز پارس جنوبی تأمین می شود.

ارزش افزوده پالایشگاههای میعانات گازی بیشتر از پالایشگاه های نفتی است و از سوی دیگر تولید بیش از ۷۵ درصد بنزین و نفت گاز از خوراک پالایشگاه میعانات گازی از جمله توجیه اقتصادی برای انجام پروژه است. اساتید بسیجی در پایان این بازدید نشست جمع بندی را هم برگزار نمودند که راه کارهای کمک به حل مشکلات پالایشگاه در این جلسه بررسی شد.

دسته بندی زیرپورتال: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اخبار سازمان

معرفی آثار اساتید

معرفی اساتید