به همت سازمان بسیج اساتید استان کرمان

همایش تخصصی - کاربردی دانشگاه و رونق تولید به مناسبت روز بسیج اساتید در کرمان برگزار شد.

دکتر محمود بابایی: وظیفه ما بسیج کردن اساتید دانشگاه در جهت حل یک مشکل هرچند کوچک از جامعه است و تلاش ما این است که در زمینه رابطه اساتید دانشگاه با دستگاه های اجرایی و کل جامعه کار کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان کرمان؛ همایش تخصصی - کاربردی دانشگاه و رونق تولید به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید در محل سالن آمفی تئاتر شهرک صنعتی خضرا کرمان برگزار شد. این همایش که با استقبال باشکوه اساتید بسیجی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان کرمان همراه بود به صورت یک نشست تخصصی و کاربردی ارایه گردید.

در این همایش ابتدا دکتر محمود بابایی سرپرست سازمان بسیج اساتید استان کرمان سخنانی را بیان نمود ایشان ضمن گرامیداشت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید به اساتید حاضر در نشست خیر مقدم و خوش آمد گفت. دکتربابایی به تبیین ابعاد شخصیتی شهید چمران به عنوان یک الگوی شاخص برای اساتید بسیجی در همه کشور پرداخت سرپرست سازمان بسیج اساتید استان کرمان از شرکت شهرک های صنعتی بابت میزبانی همایش قدردانی نمود و افزود: وظیفه ما بسیج کردن اساتید دانشگاه در جهت حل یک مشکل هرچند کوچک از جامعه است و تلاش ما این است که در زمینه رابطه اساتید دانشگاه با دستگاه های اجرایی و کل جامعه کار کنیم.

دکتر محمود بابایی به خلاء علمی در جامعه اشاره نمود و استفاده جامعه و دستگاه های اجرایی را از علم اساتید راه حل بسیاری از مشکلات دانست. در ادامه دکتر بابایی از پروژه رسانه ای تولید کلیپ محتوایی با نام استاد کلیپ رونمایی کرد و اولین خروجی این فعالیت با نام آرایش جنگ اقتصادی پخش شد. استاد کلیپ با توجه به مهمترین چالش ها و دغدغه های جامعه با حضور اساتید بسیجی و با بهرهمندی از بیانات امام خامنه ای (مدظله العالی) از سوی روابط عمومی و فضای مجازی سازمان بسیج اساتید استان کرمان منتشر می شود.

سپس مهندس مصاحب معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی ایران مطالبی را بیان نمود. ایشان ضمن تقدیر از بسیج اساتید به دلیل توجه به مسئله تولید و اقتصاد مقاومتی، به تبیین مفهوم اقتصاد مقاومتی و الزامات رونق تولید پرداخت. مهندس مصاحب وجود اساتید آگاه و دلسوز را فرصت مغتنمی دانست و به تفاهم نامه منعقد شده بین شرکت شهرک های صنعتی با وزارت علوم و سازمان بسیج اساتید اشاره کرد و دغدغه اصلی را حل مشکلات حوزه صنایع کوچک در راستای تحقق شعار سال دانست.

در ادامه این نشست پنل تخصصی و کاربردی با حضور آقایان مهندس حسینی نژاد ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان؛ دکتر حسین اکبری فرد اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان، دکتر قاسم محمدی نژاد مدیرقطب علمی گیاهان مقاوم به شوری و کم آبی کشور و رییس پژوهشکده فناوری صنایع غذایی کشور؛ مهندس غفاری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان و دکتر سلجوقی استاد دانشگاه و کارآفرین تشکیل گردید.

ابتدای این پنل تخصصی مهندس حسینی نژاد ریاست سازمان صمت استان کرمان به ارایه گزارشی از عملکرد و وضعیت صنایع در استان کرمان پرداخت ایشان ضمن تبیین شرایط اقتصادی استان و بیان ظرفیت های موجود آمادگی مجموعه صمت استان را در حمایت از پروژه ها و برنامه های تولیدی اقشار مختلف جامعه خصوصا اساتید دانشگاه بیان نمود.

مهندس غفاری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان نیز در این نشست تخصصی در آغاز به ارائه آمار موجود از وضعیت تولید بنگاه های مستقر در شهرک های صنعتی استان پرداخت. مهندس غفاری به همکاری با دانشگاه شهید باهنر کرمان در راستای تدوین طرح های نوین تامین مالی واحدهای کوچک اقتصادی استان اشاره نمود. ایشان ایجاد فضایی به نام فن بازار را در جهت معرفی نیازهای صنعت استان به صاحبان ایده و خلاقیت از تحولات و اقدامات مفید در راستای تحقق رونق تولید دانست.

دکترحسین اکبری فرد اقتصاددان و عضوهیات علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز در ابتدا به انتقاد از خروج منابع مالی حاصل از فعالیت شرکت های صنعتی از استان پرداخت. دکتر اکبری فرد اشاره نمود با توجه به تکنولوژی های ۵۰ سال گذشته بخش معدن چگونه یک سوم رشد اقتصادی پیش بینی شده در برنامه ششم توسعه از محل بهره وری بخش معدن محقق خواهد شد؟

دکتر قاسم محمدی نژاد دکتری ژنتیک و به نژادی گیاهی و مدیرقطب علمی گیاهان مقاوم به شوری و کم آبی کشور حرکت بسیج اساتید به سمت تصمیم سازی در استان را با توجه به ظرفیت اساتید دانشگاه ضروری دانست. دکترمحمدی نژاد انتقاد نمود که امسال ۱۵ فارغ التحصیل دوره دکتری اصلاح نباتات در استان داریم اما همچنان بذر مصرفی استان وارد می شود و از این ظرفیت نتوانستیم به درستی استفاده کنیم. رییس پژوهشکده فناوری صنایع غذایی کشور؛ آمادگی پژوهشکده در تامین مالی هزینه های پژوهشی رونق تولید در حوزه کشاورزی و امنیت غذایی کشور را اعلام نمود.

دکترسلجوقی استاد دانشگاه و کارآفرین برتر استان نیز به مهمترین اقدامات انجام شده تحت مدیریت ایشان در جهت رونق تولید و کارآفرینی اشاره کرد و آموزش روستاییان در سطح روستاها را در راستای رونق تولید و افزایش درآمد روستاییان ضروری دانست.

در پایان این نشست تخصصی اساتید به جمع بندی مطالب مطرح شده پرداختند و اساتید حاضر در مراسم نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را طرح کردند که اساتید مدرس پنل تخصصی به سوالات و انتقادات مطرح شده پاسخ دادند. اساتید پس از این نشست از نمایشگاه تولید و صنعت استان در محل مراسم بازدید نمودند.

 

 

دسته بندی زیرپورتال: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اخبار سازمان

معرفی آثار اساتید

معرفی اساتید