به مناسبت روز بسیج اساتید

سخنرانی دکتر مرتضی خزاعی مسئول کانون بسیج اساتیددانشگاه آزاد اسلامی واحد کهنوج پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان کهنوج

دکتر خزاعی با اشاره به قدرت دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: مقابله مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران در سرنگونی پهباد جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکایی و دستیابی به این مهم، همان تفکر انقلابی و بسیجی است که در دانشمندان ما ایجاد شده و در حال حاضر به این توانمندی نظامی رسیده ‌ایم که به راحتی تجاوزات دشمنان را خنثی می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان کرمان؛ دکتر مرتضی خزاعی مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کهنوج به مناسبت روز بسیج اساتید و سالروز شهادت دکتر مصطفی چمرا پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان کهنوج سخنرانی کرد.

ایشان با تسلیت فرا رسیدن سالروز وفات حضرت حمزه (ع) و حضرت عبدالعظیم(ع) و گرامیداشت سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران و همچنین گرامیداشت روز بسیج اساتید، اظهار کرد: شهید چمران مردی از جنس ایمان ، تقوا، عشق و فداکاری در راه ارزشها بود. شهید چمران مرد عرصه علم و عمل بود که تخصص و عالم بودنش را توامان با زهد و تقوی و خودسازی نفس عجین نموده بود.

وی افزود:  شهید چمران انسان زاهدی بود که حضور خدا را همیشه و در همه لحظات زندگیش احساس می نمود و در هر برهه ای و با مقتضیات زمان و بصیرت شناسی که داشت در تمامی ابعاد زندگی مسیر خدایی و هدف والا را خط مشی خود قرار می‌داد.

مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کهنوج بیان کرد: در شرایط حساس فعلی که تقابل جبهه حق و باطل و کفر و ایمان در جهان نمودار می باشد و ایران اسلامی نماد و پرچمدار جبهه حق و اسلام در جهان می باشد به مانند خاری در چشم مستکبران از جمله آمریکای جنایتکار است و سخت در مبارزه با فتنه ها و دسیسه های دشمنان قرار دارد، با وجود مشکلات بوجود آمده اقتصادی در کشور،  نیازمند الگو سازی مدیرانی و مسئولانی از جنس و تفکر شهید چمران می‌باشیم .

خزاعی تصریح کرد: در سالی که بلوغ و چهل سالگی نظام شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را پشت سر گذاشتیم و رهبر معظم انقلاب به مناسبت عبور انقلاب از دهه چهارم انقلاب بیانیه‌ای جامع و کامل و چراغ راه و هدایت کشور بسوی تعالی و تمدن سازی نوین اسلامی و چشم انداز آینده برای ظهور امام عصر(عج) و تقدیم این انقلاب به ولیعصر(عج) تدوین نمودند، وظیفه ما، مردم و جوانان و بالاخص دانشگاهیان است که به تبیین و اجرایی نمودن بیانیه گام دوم انقلاب بپردازیم که در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی واحد کهنوج به عنوان عضوی از خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی کشور وظیفه خود دانسته که برنامه ها و جلسات و نشست‌های علمی و تخصصی مختلفی برای اجرایی نمودن بیانیه گام دوم انقلاب و شعارها و فرامین مقام معظم رهبری برگزار نماید.

مرتضی خزاعی افزود : خداوند متعال را شاکریم که در این برهه از زمان با روی کار آمدن مدیران و مسئولانی در دانشگاه آزاد اسلامی از جنس نظام، انقلاب و شهید چمران، پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را در بالاترین جایگاه خود به اهتزاز درآورده و در هر شرایطی وظیفه خود دانسته‌اند  که در کنار نظام و انقلاب و ولایت پذیری از رهبر معظم انقلاب را سرلوحه کار خود قرار داده باشند چرا که بسیج و دانشگاه آزاد اسلامی هردو مولود و تبلور یافته از نظام و انقلاب می‌باشند.

مسئول کانون بسیج اساتید واحد کهنوج در ادامه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی و اساتید بسیجی این واحد دانشگاهی آمادگی لازم را دارند در هرشرایطی در این برهه زمانی به کمک و حل مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه برآیند و بازویی برای نهادهای انقلابی و مردمی باشند و از تمامی ظرفیت‌های علمی و توانمندیهای موجود خود برای حل مسائل مردم در تمامی ابعاد که ماحصل و تبلور آن در بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری تدوین وارائه گردیده استفاده نموده و در جهت اجرایی نمودن آن تمام تلاش خود را بکارگیرند.

وی با اشاره به قدرت دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: مقابله مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران در سرنگونی پهباد جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکایی و دستیابی به این مهم، همان تفکر انقلابی و بسیجی است که در دانشمندان ما ایجاد شده و در حال حاضر به این توانمندی نظامی رسیده ‌ایم که به راحتی تجاوزات دشمنان را خنثی می‌کنیم و این امر منجر شده که دشمنان نظام بخصوص آمریکا روز به روز در منطقه و جهان دچار یک انزوای سیاسی شوند و قدرت بین المللی آنها تحلیل رود .

دکترخزاعی در پایان از خداوند متعال خواستار شد که به ملت ایران، ایمان و شجاعتی از جنس شهید چمران بدهد تا برای جهاد در راه خدا و آرمانهای نظام و انقلاب از هیچ کوششی دریغ نورزند.   

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.