به مناسبت روز بسیج اساتید

سخنرانی دکتر زهرا نادری مسئول کانون بسیج اساتیددانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان بردسیر

دکتر زهرا نادری: سازمان بسیج اساتید کشور طی ۸ سال فعالیت رسمی هم اکنون در ۳۰ مرکز استان و۳۳۲ دانشگاه و مرکز آموزش عالی کشور با بیش از ۱۱هزار عضو از میان اعضای هیات علمی دانشگاهها مشغول به فعالیت و خدمت رسانی می باشد. مهمترین وظیفه بسیج اساتید تحقق دستورات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در دانشگاهها است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان کرمان به مناسبت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید، خانم دکتر زهرا نادری مسئول کانون بسیج اساتیدد انشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان بردسیر سخنرانی کرد.

دکتر زهرا نادری ضمن گرامیداشت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید در سخنانی به نقش مهم اساتید بسیجی در حفظ ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اشاره نمود.

ایشان گفت: امروز ۳۱ خرداد ماه سالروز شهادت دکتر چمران است. به فرموده ی مقام معظم رهبری شهید چمران به حق یک نمونه و مظهری بود از آن چیزی که انسان دوست می دارد تربیت جوانان ما و دانشگاهیان ما به آن سمت برود. این شهید بزگوار یک دانشمند تمام عیار و یک فرد برجسته و بسیار خوش استعداد بود. برای او مقام ارزش نداشت. دنیا ارزش نداشت .جلوه های زندگی ارزش نداشت. انسان با انصافی بود آن وقت سطح ایمان عاشقانه این دانشمند آنچنان بود که نام و نان و مقام و عنوان و آینده دنیایی به ظاهر عاقلانه را رها کرد و رفت در کنار جناب امام موسی صدر در لبنان و مشغول فعالیتهای جهادی شد. آن هم در برهه ای که لبنان یکی از تلخترین و خطرناکترین دوران حیات خودش را می گذرانید.

دکتر زهرا نادری در ادامه افزود: ایشان از اول انقلاب هم در عرصه های حساس حضور داشت. رفت کردستان و در جنگهایی که در آنجا بود حضور فعال داشت بعد آمد تهران و وزیر دفاع شد بعد که جنگ شروع شد وزارت و بقیه مناصب دولتی و مقامات را کنار گذاشت و آمد اهواز جنگید و ایستاد تا در ۳۱ خرداد ماه سال ۱۳۶۰ به مقام عظمی شهادت رسید.. سالروز شهادت دکتر چمران روز بسیج اساتید نام گذاری شده است .

عضوهیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر گفت: سازمان بسیج اساتید کشور طی ۸ سال فعالیت رسمی هم اکنون در ۳۰ مرکز استان و۳۳۲ دانشگاه و مرکز آموزش عالی کشور با بیش از ۱۱هزار عضو از میان اعضای هیات علمی دانشگاهها مشغول به فعالیت و خدمت رسانی می باشد. مهمترین وظیفه بسیج اساتید تحقق دستورات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در دانشگاهها است. مقام معظم رهبری بر توسعه سازمان بسیج اساتید تاکید نموده و فرموده اند من توصیه ام این است که هر چه ممکن است مجموعه بسیج اساتید را با همین نام توسعه دهید. .سازمان بسیج اساتید استان کرمان دارای ۲۹ کانون و۲۶۰۰ عضو فعال  در سطح استان می باشد .که دو کانون آن در شهرستان بردسیر می باشد. یک کانون در دانشگاه ازاد اسلامی واحد بردسیر و یک کانون در دانشگاه پیام نور .

مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر افزود: کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر با ۳۱ عضو در زمینه های مختلف علمی - پژوهشی و فرهنگی و تربیت و آموزش فعالیت دارد. از جمله مهمترین فعالیتهای این کانون برگزاری کارگاه جنگ نرم .برگزاری نشست های بصیرتی و نشست حلقه های صاحین صدور بیانیه در رابطه با مسائل مهم و حساس کشوری و شرکت اساتید در اردوها ی علمی و راهپیمایی های ۲۲ بهمن  ۹ دی ماه و روز جهانی قدس و نشست مسئولین کانون های بسیج اساتید در این شهرستان و غیره می توان اشاره کرد.

ایشان در خاتمه پرسشی را که مقام معظم رهبری در تاریخ ۸ خرداد ماه امسال در دیدار با اساتید دانشگاه مطرح نمودند بیان کرد. مقام معظم رهبری فرمودند: دانشگاه علاوه بر وظیفه ای که نسبت به درون خود دارد یک وظیفه هم درباره جامعه دارد. اساتید نباید از جامعه منزوی باشند. دانشگاه و بخصوص اساتید چگونه میتوانند با مسائل جامعه ارتباط برقرار کنند و ببینند نوع ارتباط اساتید با مسائل جامعه با مشکلات جامعه چگونه باید باشد؟

در پایان نماز جمعه تعدادی از اساتید بسیجی عضو کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر به همراه حجت الاسلام کرمانی امام جمعه شهرستان بردسیر، دکتر زهرا نادری مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه و دکتر قاسم پور مسئول فرهنگی سازمان بسیج اساتید استان کرمان با حضور در جوار قبور مطهر پنج شهید گمنام شهرستان بردسیر با آرمان های شهدا تجدید میثاق نمودند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.