در راستای تعامل هرچه بیشتر با مسئولین استانی

دیدار دکتر محمود بابایی سرپرست سازمان بسیج اساتید استان کرمان و هیات همراه با استاندار کرمان

دکترمحمدجواد فدایی استاندار کرمان ضمن استقبال از حضور و فعالیت اساتید بسیجی در حل مشکلات صنعتی و تولیدی استان این تعاملالت را به نفع جامعه و مردم ارزیابی نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان کرمان؛ دکتر محمود بابائی سرپرست سازمان بسج اساتید استان کرمان و جمعی از مسئولین بسیج اساتید استان کرمان با دکتر محمدجواد فدایی استاندار استان کرمان دیدار کردند. این دیدار که در راستای تعامل سازنده مجموعه بسیج اساتید استان و مجموعه مدیریت کلان استان انجام شد در یک جو سازنده و صمیمی با استقبال استاندار استان کرمان همراه بود.

در ابتدای این دیدار دکتر محمود بابائی ضمن گرامیداشت مقام استاد و معلم؛ روز بسیج اساتید و روز معلم را که پشت سرگذاشته شده است به دکتر فدایی که خود هیات علمی دانشگاه شهیدباهنر کرمان و استاد پیشکسوت است تبریک گفت. ایشان رویکرد بسیج اساتید استان را یافتن راه کارهایی برای خدمت هرچه بیشتر و حل مشکلات مردم دانست. دکتر بابایی مشی و رویکرد حل المسائلی را در جهت حل مشکلات کشور و استان ها برنامه و رویکرد اصلی مجموعه بسیج اساتید کشور و به تبع استان ارزیابی کرد.

سرپرست سازمان بسیج اساتید استان کرمان راه اندازی اندیشکده های مسئله محور و گروه های اندیشه ورز را از اقدامات مهم بسیج اساتید استان کرمان در راستای مسئله محوری و رویکرد حل المسائلی بیان کرد اما سیستم اداری سنگین و عدم اتصال موثر اندیشکده های مسئله محور با سیستم مدیریتی کلان استان را از خلاء ها و آسیب های این مسیر دانست.  دکتر بابایی برگزاری مراسم گرامیداشت سالروز شهادت دکتر چمران و روز بسیج اساتید را امسال متمایز از سال های پیش ارزیابی کرد و وجه تمایز آن را همین مسئله یابی و توجه به شعار سال یعنی رونق تولید بیان کرد. دکتر بابایی حضور کارشناسان اقتصادی در کنار مسئولین اجرایی استان و معاونت وزیر صنعت در پنل و نشست تخصصی روز بسیج اساتید امسال استان کرمان را از نتایج و آثار رویکرد مسئله محوری و حل المسائلی ارزیابی نمود.

دکتر محمود بابایی در پایان صحبت های خود ۳ درخواست اساسی را از استاندار استان کرمان مطالبه نمود: ۱. ارتباط هرچه بیشتر مجموعه مدیریتی استانداری استان با بدنه دانشگاه و اساتید دانشگاه خصوصا اساتید بسیجی ۲. فراهم نمودن امکان ارتباط موثرتر با مسئولین استانی و با آحاد جامعه از طریق استانداری جهت حل مشکلات مردم بر پایه توانمندی های اساتید بسیجی ۳.استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت ها و توانمندی های اساتید دانشگاه های استان کرمان خصوصا اساتید بسیجی در انجام پروژه های کلان استانی  و استفاده کمتر از اساتید غیربومی و اکثرا پایتخت نشین در جهت حل مشکلات مردم.

در ادامه این نشست دکتر محمد جواد فدایی استاندار استان کرمان نیز ضمن خیرمقدم به دکتر بابایی و هیات همراه برگزاری این دست نشست ها و جلسات را سازنده و موثر دانست. دکتر فدایی اهمیت ارتباط بدنه اجرایی استانداری با دانشگاه را ضروری و کتمان ناشدنی دانست و اشاره نمود هم اکنون ۲ معاونت استانداری استان از اساتید دانشگاه های استان هستند که نشان از توجه ویژه به این امر مهم است.

استاندار کرمان با اشاره به ظرفیت های باالقوه و بالفعل استان کرمان در عرصه های مهم اقتصادی از جمله بخش کشاورزی و معادن سود خالص این دو بخش را در آبادانی و پیشرفت استان بسیار مهم ارزیابی نمود و بهره مندی از دانش و تخصص اساتید دانشگاه خصوصا اساتید بسیجی را در این امر مهم بسیار سازنده تلقی کرد. دکتر فدایی در ادامه به اقدامات استانداری در جهت کمک به خانواده های کم بضاعت اشاره کرد. ایشان تصریح کرد با تقسیم وظایفی که انجام گرفته است هر مدیرکلی در استان مسئولیت تامین و ساماندهی به زندگی چند خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) را برعهده گرفته است و این امر توسط اینجانب پیگیری می شود.

ایشان ضمن تایید این مطلب که هم اکنون پروژه های کلان تحقیقاتی در استان به دانشگاه های تهران اعطا می شود اعلام نمود با توجه به متمرکز شدن اعتبارات پژوهشی استان از این به بعد اساتید بسیجی می توانند پیشنهادات طرح های تحقیقاتی خود را ارایه دهند. ایشان ضمن استقبال از حضور و فعالیت اساتید بسیجی در حل مشکلات صنعتی و تولیدی استان این تعاملالت را به نفع جامعه و مردم ارزیابی نمود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.