در راستای حمایت از رونق تولید

بازدید اساتید بسیجی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان کرمان از گروه صنعتی قطعه گستر کرمان

مجموع ظرفيت فعلی توليد ۸۰۰۰تن انواع ماشين آلات و تجهيزات می باشد و اشتغال مستقيم شرکت نيز بالغ بر ۴۰۰نفر در تخصص های مورد نياز صنعت لاستيک و فلز و متالورژی و دفاتر فنی و طراحی و کارشناسی صورت می پذیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان کرمان؛ در راستای آشنایی بیشتر اساتید بسیجی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان کرمان از دستاورد های صنعتی استان و تلاش در جهت تحقق شعار سال با عنوان رونق تولید؛ اساتید بسیجی استان کرمان از مجتمع صنعتی قطعه گستر استان کرمان واقع در شهرک صنعتی خضراء بازدید کردند.

در ابتدای این بازدید محمدرضا نعمت الهی مدیرعامل گروه صنعتی قطعه گستر ضمن استقبال از حضور اساتید بسیجی در مجتمع صنعتی گفت: این گروه با بیش از ٢٠ سال سابقه در طراحی و تولید انواع قطعات لاستیکی صنایع معدنی کشور پیش گام است و در جهت ارتقای توان اجرایی و سطح تکنولوژی خود از چند ماه پیش رایزنی‌هایی را با شرکت فونیکس آلمان شروع کرد و سرانجام موفق شد اطمینان این شرکت را برای آغاز همکاری‌های استراتژیک جلب کند.

محمدرضا نعمت‌اللهی افزود: بی‌تردید دستیابی به چنین سطح همکاری با شرکت معتبری چون فونیکس که سابقه‌ای ١١٠ ساله در تولید باکیفیت انواع نوار نقاله‌ها و همچنین ثبت بهترین رکوردهای این صنعت، از جمله طولانی‌ترین و بااستحکام‌ترین نوار نقاله‌های جهان را دارد، افتخاری بزرگ برای این گروه بخش خصوصی و استان کرمان محسوب می‌شود.

ایشان در ادامه در ارتباط با تاریخچه و عملکرد مجموعه قطعه گستر توضیحاتی را ارایه نمود. براساس این توضیحات شرکت قطعه گستر در سال ۱۳۷۴تحت شماره  ۳۰۵۸اداره ثبت شرکتهای کرمان، توسط گروهی از متخصصين در رشته های مختلف صنعتی به منظور توليد قطعات خاص، ترکيبی از لاستيک و فولاد تشکيل گردید. با اجرای این پروژه و توليد قطعات خاص، شرکت توانسته است صرفه جویی ارزی قابل ملاحظهای برای کشور ایجاد نماید و قطعاتی که تاکنون از کشورهای پيشرفته صنعتی از جمله آمریکا و اروپا وارد می شده را با همان کيفيت و استانداردها توليد و مضافاً ضمانت نامه ها و تضمين حسن انجام کار نيز توسط شرکت ارائه گردیده است.

شایان ذکر است مشتریان شرکت، گروه وسيعی از صنایع و معادن، از جمله صنعت مس استان کرمان، معادن سنگ آهن، صنایع فولاد، صنایع و کارخانجات سيمان و لاستيک، بوده و مشتریان جدید این گروه صنایع ریلی کشور و صنایع نفت و گاز و پتروشيمی و نيروگاهی می باشند بنا به توسعه انجام گرفته و در راستای نيازهای کشور و در دستور کار قرار گرفتن ایجاد و شرایط صادرات محصولات شرکت صنایع لاستيک قطعه گستر کرمان تبدیل به گروه صنعتی قطعه گستر کرمان گردید و تغيير نام نيز در اداره ثبت شرکتها لحاظ گردیده.

مجموع ظرفيت فعلی توليد  ۸۰۰۰تن انواع ماشين آلات و تجهيزات می باشد و اشتغال مستقيم شرکت نيز بالغ بر  ۴۰۰نفر در تخصص های مورد نياز صنعت لاستيک و فلز و متالورژی و دفاتر فنی و طراحی و کارشناسی صورت می پذیرد و در حال حاضر با یک کارخانه مرکزی ماشين سازی و ساخت تجهيزات فولادی با ماشين آلات سنگين و نيمه سنگين ماشينکاری  CNCو یک واحد ساخت ابزار و مته های صنعتی و دو کارخانه تخصصی لاستيک و پليمر و واحد تخصصی متالورژی و ریخته گری فولادهای متنوع که مشتمل بر سه زمين به مساحت تقریبی  ۱۰هکتار و  ۲۰هزار متر سالن توليد و  ۲۰۰۰متر ساختمان اداری با ماشين آلات تخصصی می باشد.

اساتید بسیجی نیز در ادامه این توضیحات سوالات خود را مطرح نمودند که مدیرعامل مجموعه پاسخ سوالات را شرح داد. همچنین اساتید بسیجی که در رشته تخصصی اقتصاد و صنعت مشغول به تدریس هستند به صورت مجزا با مهندس نعمت الهی صحبت کردند که پس از این همفکری ها ایشان از اساتید بسیجی درخواست نمود با حفظ ارتباط با مجموعه طرح ها و ایده های خود را در جهت حل مشکلات مجموعه طرح نمایند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.