در جهت هم اندیشی بیشتر

جلسه هیات اندیشه ورز سازمان بسیج اساتید استان کرمان تشکیل گردید.

دکتر بابایی در یک جمع بندی رسالت کنونی بسیج اساتید را تقویت جبهه انقلابی از طریق رشد و تعالی یافتن شخصی و اجتماعی دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان کرمان جلسه هیات اندیشه ورز بسیج اساتید استان کرمان با حضور مسئولین کانون های بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان کرمان، معاونت های تخصصی بسیج اساتید استان کرمان و اعضای کارگروه های شورای تخصصی با سخنرانی دکتر محمود بابایی سرپرست سازمان بسیج اساتید استان کرمان در محل سالن جلسات دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار گردید.

در این جلسه که قرار بود با حضور دکتر مجتبی زارعی ریاست سازمان بسیج اساتید کشور و دکتر علی امینی معاونت نظارت و بازرسی سازمان بسیج اساتید کشور برگزار گردد به دلیل کسالت دکتر زارعی و عدم حضور ایشان در کرمان بدون حضور دکتر زارعی و دکتر امینی برگزار گردید.

در ابتدای جلسه دکتر محمود بابایی سرپرست سازمان بسیج اساتید استان کرمان ضمن عرض خیر مقدم به اساتید بسیجی، بابت عدم حضور دکتر زارعی و هیات همراه در این جلسه از اساتید حاضر عذرخواهی کرد. ایشان با ارایه یک پاور به تحلیل شرایط و وظایف بسیج اساتید استان کرمان پرداخت. دکتر بابایی سیر تحول این شرایط را در ۳ زمینه و بحث ۱.فهم شرایط مطلوب ۲.شناخت وضعیت موجود ۳.تحلیل وظایف کنونی بررسی نمود. ایشان با ارایه یک مدل در قالب آینده پژوهی حرکت از مرحله حال به آینده را در بردارنده شناخت مراحل مهم جریان حق و باطل د انست.

سرپرست سازمان بسیج اساتید استان کرمان با ارایه یک تقسیم بندی از جامعه ایران سه جریان انقلابی، غیر انقلابی و ضد انقلاب را از هم تفکیک نمود و هر کدام را با ویژگی ها و جزییات تشریح کرد. ایشان در ادامه با تحلیل جایگاه کنونی بسیج اساتید به تبیین اهمیت و مفهوم دو کلید واژه اساسی استاد و بسیجی اشاره نمود. ایشان به فرمایشی از رهبر معظم انقلاب در این باره پرداخت که معظم له فرمودند: اساتید انقلابی و متدیّن خوشبختانه در دانشگاه زیادند؛ جمع عظیمی از اساتید دانشگاه‌ ما اساتیدی هستند که به انقلاب از بُن دندان عقیده دارند، معتقدند، پایبندند و متدیّنند و مایلند پیشرفتهای انقلابی در همه‌ی زمینه‌ها همچنان ادامه و استمرار پیدا کند. به نظر من این مجموعه‌ی اساتید انقلابی بایستی همّت کنند تا در داخل دانشگاه جریان‌سازی کنند؛ این به نظرم خیلی مهم است.            

در ادامه دکتر بابایی ارائه پیشنهادات و راه حل های خودجوش و از پایین به بالا را لازمه نیل به دانشگاه تمدن ساز مد نظر رهبری دانسته و اشاره نمود که نباید صرفا به دنبال اجرای برنامه های ابلاغی باشیم. ایشان پیشنهاد دادند با توجه به نزدیکی انتخابات مجلس شاخص های نمایندگان مجلس از بیانات امام خمینی (ره)، رهبری وقانون اساسی جهت ارائه در سطح دانشگاه و حتی جامعه احصاء شود.

در پایان ارایه مطلب خود دکتر بابایی در یک جمع بندی رسالت کنونی بسیج اساتید را تقویت جبهه انقلابی از طریق رشد و تعالی یافتن شخصی و اجتماعی دانست. ایشان در ادامه توضیحاتی در زمینه های بروکراسی اداری روند صدور احکام مسئولیت کانونها، اقدامات صورت پذیرفته در خصوص افزایش شفافیت عملکرد سازمان، راه اندازی معاونت های سازمان و ارتباط گیری با مسئولین اجرایی را ایراد نمود.

پس از سخنرانی دکتر بابایی مهندس نورمحمدیان از مسئولین بسیج اساتید کرمان به ارایه توضیحاتی در باب گروه های تحلیل و بررسی و حلقه های صالحین پرداخت. آقای نورمحمدیان یکی از وظایف بسیج را پیگیری مسائل به زمین مانده نظام مانند موضوعات جریان شناسی و جنگ نرم دانست. پس از صحبت های مهندس نورمحمدیان، دکتر قاسم پور مسئول نیروی انسانی سازمان بسیج اساتید استان کرمان به تشریح روند صدور احکام مسئولیت کانون ها پرداخت. دکتر قاسم پور با اشاره به اینکه برنامه نظارت از کانون ها تنظیم شده و به زودی ابلاغ می گردد، اولین اقدام مسئولین کانون ها را معرفی و تشکیل شورای مرکزی کانون ارزیابی کرد. ایشان از مسئولین کانون ها تقاضا نمود به اطلاع رسانی جهت عضویت اساتید در گروه اساتید انقلابی استان کرمان در نرم افزار سروش اقدام نمایند.

مهندس عباس عباسپور مسئول روابط عمومی و فضای مجازی بسیج اساتید کرمان ضمن تشریح فعالیت های رسانه ای و اطلاع رسانی بسیج اساتید کرمان به معرفی کانال ها و گروه های تشکیل شده در فضای پیام رسان سروش پرداخت و از ذاساتید بسیجی تقاضا نمود خود و اساتید عضو کانون به عضویت این گروه ها و کانال ها بپیوندند.

در پایان این مراسم تعدادی از احکام مسئولیت کانون های بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان کرمان به مسئولین جدید کانون ها اهدا گردید بر این اساس مسئولین جدید کانون ها:

دکتر آرش رشیدی ....کانون بسیج اساتید دانشگاه پیام نور کرمان

دکتر ارسلان برازنده .... .کانون بسیج اساتید دانشگاه جیرفت

حجت الاسلام دکتر عباس اسدآبادی ....... .کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی بم

دکتر حامد علیپور ....... .کانون بسیج اساتید دانشگاه پیام نور عنبرآباد

دکتر هادی فرزان ..... .کانون بسیج اساتید مجتمع آموزش عالی بم

دکتراحمد یعقوبی ........ .کانون بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان

دکتر سعید عبدالله یار ...... .کانون بسیج اساتید دانشگاه پیام نور سیرجان

دکتر عنایت الله شیخ حسینی .... .کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی کرمان

مهندس علی محمد برزگری ...... .کانون بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای شهید چمران

دکترمرتضی خزایی ...... .کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کهنوج

دکتر حسین نگارستانی .... .کانون بسیج اساتید دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان

همچنین به مسئولین سابق کانون ها به رسم یادبود لوح تقدیر اهدا گردید.

دسته بندی زیرپورتال: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اخبار سازمان

معرفی آثار اساتید

معرفی اساتید