در راستای حمایت از رونق تولید

نشست هم اندیشی سرپرست سازمان بسیج اساتید استان کرمان و معاونین این سازمان با مهندس غفاری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان

دکتر محمود بابایی سرپرست سازمان بسیج اساتید استان کرمان ابراز امیدواری کرد کارگروهی متشکل از اساتید بسیجی در جهت ارزیابی حیطه های مورد نیاز تولید در استان کرمان و رفع موانع آن تشکیل گردد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان کرمان، دکتر محمود بابایی سرپرست سازمان بسیج اساتید استان کرمان و معاونین این سازمان با مهندس غفاری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان دیدار و گفتگو کردند، در این نشست که با میزبانی بسیج اساتید استان کرمان و با حضور مهندس غفاری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان و همکاران ایشان در محل سازمان بسیج اساتید استان کرمان برگزار شد به مسئله مهم حمایت از رونق تولید با استفاده از ظرفیت اساتید بسیجی پرداخته شد.

در ابتدای این نشست دکتر محمود بابایی ضمن خیرمقدم به مهندس غفاری و همکاران جهت حضور در این جلسه، حمایت از رونق تولید و اجرایی شدن فرمایشات رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای (مدظله العالی) در زمینه حمایت از تولید و عملیاتی نمودن الگوی اقتصاد مقاومتی را با بهره مندی از ظرفیت سرشار اساتید بسیجی لازم و ضروری دانست. ایشان ضمن اعلام آمادگی اساتید بسیجی استان کرمان در کمک به رونق تولید، فراهم شدن زمینه های تحقق این مهم را از مهندس غفاری خواستار شد.

در ادامه مهندس غفاری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان از دعوت بسیج اساتید و فراهم نمودن فضای نشست تعاملی قدردانی نمود و این را یک فرصت سازنده در راستای رونق تولید ارزیابی نمود. ایشان ابتدا با ارایه یک تاریخچه از شکل گیری و فعالیت شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان، گزارشی از تعامل این مجموعه با اساتید دانشگاه در قالب طرح کارگاه های آموزشی بیان نمود. مهندس غفاری نیاز به آموزش های جدید و به روز را بسیار ضروری ارزیابی نمود و حضور اساتید بسیجی در ارایه این آموزش ها و برگزاری کارگاه های تخصصی را برای صاحبان صنایع با اهمیت دانست.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان بحث تجربه اندوزی را یک موضوع مهم بیان نمود که در کنار آموزش فرصت متعالی برای حضور و ارایه مسایل تخصصی اساتید بسیجی است. وی در این قالب بازدیدهای علمی اساتید را زمینه ساز اخذ تجربه عملیاتی و مدیریتی و انتقال تجربه و دانش تلقی کرد و حضور اساتید بسیجی در نمایشگاه های داخلی و خارجی را مهم دانست. مهندس غفاری مهمترین چالش صنایع کوچک را مدل تامین مالی دانست و وابستگی صاحبان صنایع به بانک ها را یک آسیب بزرگ ارزیابی نمود.ایشان همچنین بحث توسعه بازار و مدل های طرح شده در این زمینه را نیازمند یک آسیب شناسی علمی و دانشگاهی دانست. وی تاسیس کلینیک های تخصصی مانند کلینیک صنعت را در جهت مسئله یابی بسیار راهگشا دانست

مهندس غفاری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان نیاز به حضور اساتید بسیجی را در دوحوزه مهم ارزیابی نمود: ۱. بحث آموزش: بهره مندی از توان علمی - آموزشی اساتید بسیجی در قالب برگزاری کارگاه های تخصصی و بازدیدهای علمی  برای صاحبان صنایع ۲. انجام پروژه های تحقیقاتی با رویکرد حل المسائلی در راستای آسیب شناسی موانع تولید در مجموعه های صنعتی و حل این مشکلات

ایشان همچنین وعده دادند بستر های مناسب حضور و فعالیت علمی و عملیاتی اساتید را در جهت حل مسائل از طرفی و تجربه اندوزی در محیط تولید از طرف دیگر را فراهم آورند.

در ادامه این نشست دکتر نورالله صالحی معاون علمی و پژوهشی بسیج اساتید استان کرمان ضمن قدردانی از زحمات مهندس غفاری و همکاران ایشان در جهت رونق تولید؛ تاکید کردند در بحث تامین مالی بسیار نکته مهمی بیان شد زیرا عموما صاحبان صنایع به سمت بانک ها میروند که این درست نیست و میتوان با آموزش فرآیندهای اقتصادی جذب سرمایه این مشکلات را مرتفع نمود.

دکتر تابلی معاون بررسی و تحلیل بسیج اساتید کرمان نیز با تقدیر از حضور مهندس غفاری و همکاران و قبول دعوت بسیج اساتید حضور اساتید بسیجی را در بحث آموزش و سرمایه گذاری از ملزومات این همکاری دانست.

دکتر مسلمی استاد سیاستگذاری عمومی و از اعضای شورای تخصصی سازمان نیز بررسی برنامه ها و رویکردهای دقیق و محاسبه شده را در راستای شناسایی بازارهای کشورهای همسایه مهم و ضروری بیان نمود

در پایان این نشست دکتر محمود بابایی سرپرست سازمان بسیج اساتید استان کرمان مجددا ضمن قدردانی از حضور مهندس غفاری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان و همکاران در این جلسه ابراز امیدواری کرد کارگروهی متشکل از اساتید بسیجی در جهت ارزیابی حیطه های مورد نیاز تولید در استان کرمان و رفع موانع آن تشکیل گردد..

..

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.