در آستانه سال جدید تحصیلی:

جلسه شورای معاونین بسیج اساتید استان کرمان با حضور حجت الاسلام دکتر رنجبر برگزار شد.

دکتر رنجبر با تشریح اصول تفکر استراتژیک و لزوم طراحی استراتژی منسجم و مناسب در برنامه ریزی های مجموعه بسیج اساتید نگاه عمیق و بلند مدت به مسائل را ضروری دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان کرمان جلسه شورای معاونین سازمان بسیج اساتید استان کرمان با حضور حجت الاسلام دکتر محمدعلی رنجبر فارغ التحصیل موسسه امام خمینی (ره) و مدیر موسسه مطالعات راهبردی رسالت در محل سازمان بسیج اساتید استان کرمان برگزار شد.

در این جلسه ابتدا دکتر محمود بابایی سرپرست سازمان بسیج اساتید استان کرمان در سخنانی به تشریح عملکرد و برنامه های آتی بسیج اساتید استان کرمان در آستانه سال تحصیلی جدید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان کرمان پرداخت. ایشان مهمترین برنامه پیش روی را برنامه میثاق با شهدا و تجدید بیعت اساتید بسیجی با آرمان های شهدای هشت سال دفاع مقدس همراه با سخنرانی سردار ابوحمزه فرمانده محترم سپاه ثارالله (ع) استان کرمان بیان کرد.

دکتر رنجبر با تشریح اصول تفکر استراتژیک و لزوم طراحی استراتژی منسجم و مناسب در برنامه ریزی های مجموعه بسیج اساتید نگاه عمیق و بلند مدت به مسائل را ضروری دانست. ایشان افزود برای این مهم ابتدا باید وضعیت موجود را به خوبی شناخت و ارزیابی کرد سپس براساس اصول و ارزش ها طراحی راهبردی کرد و البته از همه مهمتر اولویت بندی است که باید مدنظر قرار گیرد. دکتر رنجبر اشاره به ابعاد مختلف تهدیدات علیه انقلاب اسلامی داشت و به اولویت بندی امام خمینی (ره) پرداخت که ایشان امنیت را در اولویت مسائل راهبردی قرار داده بودند.

دکتر رنجبر در صحبت های خود پیشنهاد دادند که ابتدا یک آسیب شناسی از مجموعه و مخاطبین ایجاد شود و آنگاه براساس اسناد بالا دستی بسیج و سنجه های اولویتی که رهبر معظم انقلاب ترسیم کرده اند با عنایت به مطالبات کلان کشور و رهبری وضعیت مطلوب را طراحی و راه های رسیدن به آن را بررسی نماییم.

مدیر موسسه مطالعات راهبردی رسالت ارتباط ضعیف مجموعه دانشگاهی کشور با بدنه جامعه را آسیب مهم و اصلی ارزیابی نمودند که باید به وسیله تلاش اساتید بسیجی رفع گردد. همچنین فقدان یک تفکر راهبردی مستقل در بین اساتید دانشگاه آسیب دیگری بود که باید به آن توجه کرد.

در ادامه این جلسه، معاونین سازمان بسیج اساتید استان کرمان به طرح نظرات و پیشنهادات خود پرداختند که مهمترین این نظرات عبارتند از: اهمیت بحث جمعیت و توجه رهبری به این مهم - عدم استقلال بانک مرکزی و عدم تحقق اقتصاد اسلامی - توجه به مسائل فرهنگی و عقیدتی در دانشگاه ها و روشنگری در قالب کارگاه های جنگ نرم برای اساتید بسیجی

در پایان دکتر محمود بابایی ضمن تشکر از حضور حجت الاسلام دکتر رنجبر در جلسه شورای معاونین بسیج اساتید، معاونت های این سازمان را مامور نمود تا یک موضوع ساختاری و مهم را در حوزه معاونت خود طرح و تاپایان سال نسبت به پوشش آن اقداماتی انجام دهند و گزارش مربوطه را ارایه نمایند.

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.