با حضور رییس دانشگاه و هیات رئیسه

برگزاری مراسم تکریم و معارفه مسئول سابق و جدید کانون بسیج اساتید دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان

طی حکمی دکتر حسین نگارستانی از اساتید بسیجی آن دانشگاه به عنوان مسئول جدید کانون بسیج اساتید دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان معرفی گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان کرمان، با توجه به اتمام تاریخ حکم مسئولیت دکتر سید مهدی بیضائی مسئول سابق کانون بسیج اساتید دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان، با اعطای حکم مسئولیت از سوی ریاست سازمان بسیج اساتید کشور، دکتر حسین نگارستانی از اساتید بسیجی آن دانشگاه طی مراسمی به عنوان مسئول جدید کانون بسیج اساتید دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان معرفی گردید.

در این مراسم که با حضور دکتر حسن رنجبر عسکری ریاست دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان، هیات رئیسه دانشگاه، شورای ۲۰ نفره دانشگاه و مسئول سابق و جدید کانون بسیج اساتید دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان همراه بود ابتدا دکتر عسکری ضمن خیر مقدم به دکتر محمود بابایی سرپرست سازمان بسیج اساتید استان کرمان و هیات همراه از زحمات دکتر بیضائی قدردانی نمود و فعالیت مجموعه بسیج اساتید را در دانشگاه سازنده و راهگشا ارزیابی کرد. ایشان همچنین با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های دکتر حسین نگارستانی به عنوان مسئول جدید کانون بسیج اساتید دانشگاه ولیعصر (عج) ایشان را یک نیروی ارزشی و توانمند در جهت تعامل بسیج اساتید و دانشگاه دانست.

دکتر حسن رنجبر عسکری ریاست دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان در ادامه صحبت های خود ۲ مسئله مهم را طرح نمود که در اولویت دغدغه ها و خواست های ریاست دانشگاه از مجموعه بسیج نیز می باشند: ۱. دغدغه رفع ناامیدی در بین دانشجویان و ایجاد روحیه امید و نشاط در بین آنان ۲. بحث مهارت افزایی در بین دانشجویان جهت ایجاد اشتغال که خود نیز امید آفرین است. ایشان افزود: البته در دانشگاه مرکز رشدی جهت این مهم تشکیل گردیده اما بسیج اساتید با توجه به ظرفیت هایی که دارد می تواند کمک شایانی به دانشجویان کند.

در ادامه دکتر محمود بابایی سرپرست سازمان بسیج اساتید استان کرمان ضمن تشکر از میزبانی ریاست و هیات رئیسه دانشگاه طی سخنانی از زحمات دکتر بیضائی مسئول سابق کانون بسیج اساتید دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان قدردانی نمود و برای دکتر نگارستانی در مسئولیت جدید کانون آرزوی موفقیت کرد. ایشان پیشرفت علمی کشور را که از محورهای بیانیه گام دوم انقلاب نیز می باشد از دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی دانست و دانشگاه ها را در این مهم نقش آفرین اصلی ارزیابی نمود. دکتر بابایی طرح مباحث اندیشه محور را در مرحله جامعه سازی و تمدن سازی در گام دوم انقلاب اسلامی ضرورتی مهم ارزیابی کرد.

پس از سخنان دکتر بابایی دکتر سید مهدی بیضائی مسئول سابق کانون بسیج اساتید دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان طی گزارشی کامل عملکرد کانون بسیج اساتید دانشگاه را در دوره مسئولیت خود تشریح نمود.  ایشان محورهای اصلی فعالیت ها را بدین شرح بیان کرد: ۱.برگزاری نشست های تخصصی اساتید با موضوعات مختلف و با حضور سخنرانان کشوری مانند نشست های در امتداد عاشورا - مولفه های اقتصاد اسلامی - نقد و بررسی جریان اصلاحات - دین و مدرنیته - آموزش قرآن کریم به روش پیامبر اعظم و نشست تخصصی گام دوم ۲. استفاده از اساتید اخلاق در برنامه ها مانند استاد علیپور ۳. برگزاری دوره های علمی مانند دوره اینترنت اشیاء ۴. صدور بیانیه به مناسبت های مختلف ۵. برگزاری اردوهای بصیرتی - زیارتی ۶. ایجاد و راه اندازی کتابخانه تخصصی در دفتر بسیج اساتید ۷. کمک به تشکیل مجمع انقلابی بسیج اساتید شهرستان در سه گروه فرهنگی، سیاسی و اقتصادی

در ادامه دکتر حسین نگارستانی مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان به تشریح برنامه های پیش روی در جهت اعتلای اهداف و رویکردهای بسیج اساتید در دانشگاه پرداخت. ایشان نیاز سنجی از اساتید بسیجی و اولویت بندی این نیازها را در راس امور دانست. پیگیری بیانیه گام دوم و ترویج اصول و مفاهیم آن - ارتقای علمی اساتید و فضای مجازی و تولید محتوا از دیگر برنامه های مسئول جدید کانون دبسیج اساتید دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان بیان شد.

در پایان این مراسم با حضور دکتر بابایی و دکتر رنجبر عسکری حکم مسئولیت کانون بسیج اساتید دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان به دکتر حسین نگارستانی اعطا شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.