به مناسبت آغاز سال تحصیلی

برگزاری آیین تجدید میثاق با آرمان های شهدا و غبارروبی و عطرافشانی قبورمطهر شهدای گمنام در کرمان باحضور دکتر زارعی

دکتر مجتبی زارعی: نگاه ما به دفاع مقدس و جنگ به مثابه یک ظرفیت عظیم و یک جنگ است. در حقیقت جنگ به مثابه صندوق ذخیره شرف است.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان کرمان، آیین تجدید میثاق با آرمان های شهدا و غبارروبی و عطرافشانی قبورمطهر شهدای گمنام در دانشگاه شهید باهنر کرمان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید باحضور دکتر زارعی ریاست سازمان بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور و دکتر امینی معاونت نظارت و بازرسی بسیج اساتید کشور و با همراهی اساتید بسیجی دانشگاه های استان کرمان برگزار شد.

در این مراسم ابتدا حجت الاسلام دکترحمزه مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید باهنر کرمان در سخنانی پاسداشت مقام شامخ شهدا را از اهمیت والایی دانست و حرکت در مسیر و راه مشخص شهدا را از ضروریات جامعه امروزی بیان نمود.

در ادامه دکتر مجتبی زارعی ریاست سازمان بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در سخنانی جریان شناسی معرفتی گروه ها و صاحبان اندیشه را نسبت به دفاع مقدس اینگونه بیان نمود:

۱. نگاه تاریخی: در این نگاه باید دفاع مقدس را در یک بازه زمانی آغاز و پایان قرار داد و نگاهی تاریخی به آن داشت.

۲. نگاه مناسکی: تبدیل دفاع مقدس به یک مناسبت و مناسکی خاص محصور در قالب تقویم و مناسبت های ویژه

۳. نگاه فانتزی به دفاع مقدس: اینکه هشت سال جنگ یک فانتزی انقلاب بوده است و این صرفا برای صدور انقلاب و کوبیدن استبار جهانی بوده است.

۴. نگاه تراژیک به جنگ: صرفا باید مصیبت ها و مصائب جنگ بیان شود و آدم های جنگ هم در دنیایی که خود ساخته اند سیرکنند.

۵. نگاه گردشگری و توریستی به دفاع مقدس

اما رویکردی که رهبر معظم انقلاب به آن معتقد است و چراغ راه بسیج اساتید است نگاه به جنگ به مثابه یک ظرفیت عظیم است.  جنگ یک گنج است و آیا ما قادر به استخراج این گنج خواهیم بود؟ به نوعی جنگ به مثابه صندوق ذخیره شرف است. درحقیقت پیشران های توسعه کشور در زمان جنگ ایجاد شدند. دفاع مقدس عیار شناخت گروه های سیاسی است. به عقیده دکتر زارعی ۲ نوع ملیت عیار خود را نسبت به جنگ نشان دادند، ۱. حزب الهی ها و نیروهای اصیل انقلاب که روزها و ماه ها دشمن را پشت درهای خرمشهر نگه داشتند ۲. وطن خواهان دروغین که در جنگ سرگشته شدند.یکی از این وطن خواهان دروغین اصحاب نهضت آزادی بودند که براین باور راسخ بودند که ما باید در مقابل دشمن تا دندان مسلح به مانند آهو و پلنگ باشیم یعنی مانند آهو تیز و پرشتاب از دست این دشمن فرار کنیم نه مقاومت .

ریاست سازمان بسیج اساتید کشور افزود اگر خدای جبهه ها خدای اقتصاد و برجام هم شود وضعیت ما درست خواهد شد. ایشان با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه نه جنگ خواهد شد نه مذاکره می کنیم به رویکرد آمریکایی ها اشاره نمود که اکنون به برکت مقاومت ملت ایران از فشار حداکثری به خواهش حداکثری رسیده است.

در پایان اساتید بسیجی در یک اقدام نمادین نسبت به حذف نام شهدا از کوچه ها و خیابان های کشور اعتراض نمودند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.