به مناسبت گرامیداشت یوم الله ۹ دی

بیانیه تحلیلی سازمان بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان کرمان به مناسبت گرامیداشت یوم الله ۹ دی

دقیقا ۱۰ سال بعد از فتنه ۸۸ این بار نیز چشم هایی از خارج و داخل امیدوار به ایجاد یک فتنه جدید با بهانه سوخت بودند و بازهم مردم معترض را ابزاری جهت اعمال خشونت خود قرار دادند اما در این صحنه نیز درایت رهبر فرزانه انقلاب در تبیین واقعیت حوادث و اغراض سوء دشمن، این پروژه خطرناک را ناکام گذاشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان کرمان، به مناسبت فرارسیدن حماسه ۹ دی سازمان بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان کرمان با صدور بیانیه ای تحلیلی از اساتید بسیجی جهت شرکت در راهپیمایی ۹ دی دعوت به عمل آورد. لازم به ذکر است گردهمایی مراسم گرامیداشت حماسه  ۹ دی ، روز دوشنبه نهم دیماه از ساعت ۹:۳۰ صبح با سخنرانی سردار فدوی جانشین فرمانده کل سپاه در محل حسینیه ثارالله برگزار میگردد. متن بیانیه به شرح ذیل می باشد:

بیانیه سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان کرمانبه مناسبت ۹ دی ۱۳۹۸

بسم‌الله الرحمن الرحیم

مردم ما در مقابله با فتنه، خودشان به پا خاستند. نهم دی در سرتاسر کشور مشت محکمی به دهان فتنه گران زد.

(امام خامنه ای مدظله العالی – ۰۸/۱۰/۱۳۸۹)

 

به یقین ۹ دی یكی از الطاف خفیه خداوند متعال به ملت حق مدار و ولایت دوست ایران است كه التزام عملی به اسلام و فرامین ولی امر مسلمین دارند و با انسجام ملی، مردم سالاری دینی را با هدایت پیر و مرادشان در كشور حاكم كرده‌اند و در گسترش عدالت با تأسی به مقتدایشان حضور آگاهانه دارند.

یکی از محورهای اصلی در بازخوانی فتنه سال ۸۸ و مهار آن، سیره عملی و مدیریتی رهبر معظم انقلاب اسلامی در آن مقطع است و دوست و دشمن و خیرخواه و بدخواه، همگی معترف‌اند که اگر حسن تدبیر و ظرفیت عظیم و الهی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نبود، فتنه سال ۸۸ می‌توانست عواقب غیرقابل جبرانی برای نظام و انقلاب به همراه داشته باشد.  حضور خالصانه و ایثارگرایانه مرجعیت عالم تشیع، بخش قابل توجهی از علماء، فضلاء، روحانیون، طلاب جوان، بسیجیان همیشه در صحنه، اساتید فرهیخته دانشگاهی، تشکل‌های دانشجویی، هنرمندان، اصحاب رسانه، عناصر تأثیرگذار جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، صاحبان منابر و ده‌ها قشر دیگر از نخبگان و خواص، همگی از عوامل دخیل در به میدان آمدن مردم و عقب‌نشینی فتنه‌گران و پیاده نظام آن‌ها بوده است .

اتفاقات آبان ۹۸ که در پی افزایش قیمت بنزین رخ داد بار دیگر صحنه هایی از تلاش دشمن جهت سمت و سو دادن اعتراضات مردم به اغتشاش را رقم زد. در کنار اعتراض آرام مردم به افزایش قیمت سوخت عده ای فرصت طلب که از قبل توسط دشمن برای این لحظات آماده شده بودند با ایجاد اغتشاش سعی در برهم زدن اعتراضات مردمی و ایجاد درگیری و تنش را داشتند. دقیقا ۱۰ سال بعد از فتنه ۸۸ این بار نیز چشم هایی از خارج و داخل امیدوار به ایجاد یک فتنه جدید با بهانه سوخت بودند و بازهم مردم معترض را ابزاری جهت اعمال خشونت خود قرار دادند اما در این صحنه نیز درایت رهبر فرزانه انقلاب در تبیین واقعیت حوادث و اغراض سوء دشمن، این پروژه خطرناک را ناکام گذاشت.

حضور مردم در عرصه های مختلف

از ارزش ها، آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی به صورت مستمر و منظم در برهه های مختلف تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی پیام های روشن و صریحی به همراه دارد:

پیام حضور در صحنه مردم؛ قدردانی از نعمت آزادی و استقلال است.

پیام حضور در صحنه مردم؛ حمایت از ارزش ها و آرمان های امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب است.

پیام حضور در صحنه مردم؛ ایستادگی در برابر فشارها و تحریم ها است.

پیام حضور در صحنه مردم؛ خستگی ناپذیری و مقاومت در قبال تهدیدها است.

این حضور قطعا نشان دهنده وفاداری و پایمردی ملت شریف ایران اسلامی است و در طرف مقابل مسئولیت خدمتگزاران انقلاب اسلامی را بیش از پیش سنگین خواهد نمود تا با تلاش شبانه روزی قدردان ولی نعمتان خود باشند. سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان کرمان ضمن گرامیداشت حماسه ۹ دی و تقدیر و تشکر از ملت شریف و مومن ایران و همه­ی دانشگاهیان به ویژه­ اساتید بابصیرت و انقلابی، به خاطر مجاهدت‌ها در دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی و پیروی از ولایت فقیه، ضمن تاکید بر اهمیت بیش از پیش حضور مردم در صحنه، با دعوت از اساتید و آحاد ملت جهت حضور در راهپیمایی ۹ دی،  بار دیگر با آرمان‌های الهی امام راحل عظیم الشأن (ره) و مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) تجدید میثاق می‌کند و اعلام می‌دارد تمام توان خود را برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و پاسداری از خون شهیدان گلگون کفن انقلاب بکار خواهد بست و بذل آبرو، جان و شهادت در این راه را فیض و بهجت عظیم می‌داند. والعاقبه للمتقین - سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان کرمان ۹ -  دی ۱۳۹۸

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.