محمد باقری در نشست بیانیه گام دوم در دانشگاه هنر گفت؛

حلقه ها و گروههای صالحین گفتگو محور در دانشگاهها تشکیل می شود

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با بیان این که طرح اعتلای بسیج اساتید در راستای تحقق معنویات رهبر معظم انقلاب بویژه در دانشگاهها است، گفت: در همین راستا حلقه ها و گروههای صالحین گفتگو محور در دانشگاهها تشکیل می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان اصفهان، مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با بیان این که طرح اعتلای بسیج اساتید در راستای تحقق معنویات رهبر معظم انقلاب بویژه در دانشگاهها است، گفت: در همین راستا حلقه ها و گروههای صالحین گفتگو محور در دانشگاهها تشکیل می شود.

محمد باقری در نشست بیانیه گام دوم در دانشگاه هنر ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و تسلیت چهلمین روز شهادت سردار دلها شهید سلیمانی گفت:  نزدیک انتخابات هستیم انشاالله بتوانیم مثل گذشته ثابت کنیم که هیچ وقت ایرانیان مرعوب فعالیت دشمنان نخواهند شد و سیلی محکمی بر دهان استکبار جهانی مثل گذشته خواهیم زد.

وی با بیان این که یکی از افتخارت نظام مقدس جمهوری اسلامی وجود دانشگاههای انقلابی و اسلامی است و در این محل تربیت تمام تلاش در حل مشکلات و معضلات جامعه است، افزود: مجموعه ای هم تحت عنوان بسیج اساتید از دهه ۱۳۸۰ در دانشگاهها آغاز به کار کرد و خیلی خوشحالیم که این  فعالیت اول بار از اصفهان شروع شد و بعد دانشگاه فردوسی مشهد بود و در ادامه پیشنهاد تشکیل آن را محضر رهبرفرزانه انقلاب ارائه نمودند.

باقری با تصریح این که  امروز خوشحالیم که مجموعه بسیج اساتید کشور بیش از ۳۵ هزار نفر عضو دارد و در حال فعالیت است، افزود: مجموعه بسیج اساتید در حال حاضر بیش از نود دفتر و کانون در سطح استان دارد که با توجه به وجود بیش از ۱۵۰ مراکز آموزش عالی حدود سی کانون و شصت دفتر فعالیت دارد.

وی با بیان این که دانشگاههای مادری مثل دانشگاه هنر جزو دسته اول هستند و همیشه در برنامه های بسیج اساتید پیش قراول بوده و هستند خاطرنشان کرد: قطعا این نتیجه زحمات در مجموعه شورای بسیج دانشگاه، بسیج اساتید و هماهنگی و همکاری ریاست دانشگاه و هیات رئیسه دانشگاه است.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به این که برای مجموعه بسیج اساتید دغدغه هایی مطرح در حوزه های فرهنگی اجتماعی و علمی سازماندهی می شوند، اظهار داشت:  در درجه اول سیاست مجموعه بسیج اساتید این بوده که معنویات رهبر معظم انقلاب را بویژه در دانشگاهها به منصه ظهور برساند بر همین اساس یک دستورالعملی امسال تحت عنوان طرح اعتلای بسیج اساتید به همه دانشگاهها و کانونها استادی و جنبش استادی در سراسر کشور اعلام و ابلاغ شد.

باقری تاکید کرد: امروز خوشحالم که این طرح اعتلا در سطح استان یک برش استانی دارد و دوستان در مجموعه بسیج اساتید با توجه به دغدغه هایی که در زمینه های علمی فرهنگی و قطعا در این دانشگاه در زمینه هنر است فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: این برش استانی طرح اعتلا با توجه به ذغدغه ای که در سازمان بسیج اساتید کشور مورد توجه بوده در حوزه های مختلف سازماندهی ویژه ای انجام شده؛ شش بخش ویژه که پنج بخش ویژه آن در برش اعتلا در سطح استان در حال برنامه ریزی است و قطعا این دغدغه بسیج اساتید برای دانشگاه نسل چهارم و تبدیل دانشگاه نسل سوم به دانشگاه نسل چهارم است.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان افزود: ضمن این که نیاز حل مسائلی به عنوان نیاز مهم بسیج اساتید مورد توجه قرار گرفته و دغدغه این است که همانطور که رسالت اصلی دانشگاهها حل مشکلات و معضلات شهر و استان است مجموعه بسیج اساتید و در جنبش استادی بسیج اساتید هم کمکی بکند به دانشگاهها که این رسالت بنحو احسن انجام دهیم.

باقری ادامه داد:  لذا اولین «بخش شناسایی اساتید دغدغه مند جوان و مومن» بودکه در حوزه فعالیتی مختلف اساتید شناسایی و برنامه ریزیهایی انجام گرفته است.

وی با بیان این که بخش دوم ماحصل همین بخش و همین ایده؛ »تشکیل حلقه ها و گروههای صالحین گفتگو محور» است ادامه داد: دغدغه رهبر فرزانه انقلاب این است که یک تعداد از اساتید و دانشجویان در کنار هم قرار گیرند و دغدغه هایی را که در حوزهای مبانی معرفتی و بحث شاگرد پروری که همیشه مدنظر ایشان و امامین انقلاب بوده  را به منصه ظهور بگذارند.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان تاکید کرد: لذا حلقه های صالحین بسیج اساتید یک مقدار با حلقه های صالحین دیگر اقشار بسیج متفاوت است و قطعا این تفاوت توانسته اثرات پر خیر و برکتی داشته باشد من جمله جلسه ای که امروز در حال برگزاری است و دغدغه اساتید باعث شده که خروجی آن جشنواره ای تحت عنوان جشنواره شهید بهروز مرادی باشد و قطعا دغدغه ریاست دانشگاه هم بوده است.

باقری تصریح کرد: در حوزه حلقه های صالحین بواسطه این که بخش فعالیتی اصلی ما در دانشگاهها برنامه ریزی شده سعی کردیم که سازماندهی توسط خود اساتید انجام شود دعوت دانشجویان بویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی هم بلا مانع شده که بتوانند در این حلقه ها شرکت کنند.

وی افزود: بخش سوم «اندیشکده هایی انقلاب و گروههای مسئله محور» است و خیلی خوشحالم که اولین اندیشکده انقلاب بسیج اساتید استان تحت عنوان  اندیشکده  شهر اسلامی در این دانشگاه شکل گرفت، یک اتاق فکری که در حوزه مسائل شهری مسائل اجتماعی شهری فعالیت می کند همچنین در حوزه مسائل علمی، مسائل شهرسازی و حتی معماری فعالیتهای خوبی انجام داده است.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان گفت: بخش چهارم بخش «حمایت و پشتیبانی از اساتید نخبه و تشکیل حلقه های اساتید نخبه» با هدف استفاده حداکثری از ظرفیت اساتید در حوزه حل مشکلات و معضلات است.

وی بیان داشت: بخش پنجم بخشی تحت عنوان «گروههای رصد و پایش» است، یکی از دغدغه های رهبر فرزانه انقلاب که در حوزه بصیرت افزایی داشتند این بود که دانشجویان افسران و اساتید فرماندهان جنگ نرم هستند. همچنین بخش ششم «حوزه مطالبه گری» است که در این حوزه فعالیتهای زیادی انجام گرفته است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.