حسنی مقدم؛

تحقق اقتصاد مقاومتی نیاز به اعتقاد مقاومتی دارد

مسوول بسیج اساتید شهرستان کاشان با اعلام این خبر که کارگروه ارتباط با صنعت شهرستان کاشان با همکاری بسیج اساتید شهرستان کاشان تشکیل شده است، گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی نیاز به اعتقاد مقاومتی دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان اصفهان، نظارت ستادی سازمان بسیج اساتید استان اصفهان از آموزشکده فنی دختران فدک کاشان توسط سعید مسینه جانشین بسیج اساتید استان اصفهان و بیژن شمس معاون سازمان انجام شد.

 در این جلسه که غلامرضا حسنی مقدم مسئول بسیج اساتید کاشان و مسئول بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان، شورای بسیج اساتید آموزشکده فنی دختران ( فدک) کاشان نیز حضور داشتند، خانم چیت سازیان مسئول کانون آموزشکده فدک دررابطه با فعالیت های انجام گرفته توسط این کانون، همچنین اهمیت و جایگاه  مهارت برای جوانان و کشور مطالبی را عنوان کرد.

در ادامه جانشین بسیج اساتید استان اصفهان به تشریح برنامه ها بسیج اساتید و رویکردهای بسیج اساتید استان اصفهان پرداخت و گفت: بسیج اساتید شهرستان کاشان فعالیتهای و همکاریهای بسیار خوبی داشته است.

سپس معاون سازمان بسیج اساتید استان اصفهان به  اهمیت همکاری و پویایی مجموعه دانشگاه بوِیژه ریاست دانشگاه در رابطه با برنامه های بسیج اساتید اشاره کردو گفت: قطعا اگر کاری انجام گرفته نقش ریاست دانشگاه هم مهم بوده است.

وی با بیان این که انسجام خیلی خوبی در این آموزشکده وجود دارد، اهمیت مهارت آموزی را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: بیش از ۱۰هزار عنوان شغل در کل دنیا وجود دارد و برآورد این است که چیزی بیش از ۲ هزار عنوان شغلی مناسب فرهنگ کشور ما نیست.

وی در ادامه با تصریح این که الان ۳ هزار عنوان شغلهایی است که در کشور  وجود دارد و نزدیک ۴ هزار عنوان شغل هنوز در کشور وجود ندارد، تاکید کرد: باید در آن مسیر هم حرکت و شغلهای جدید به جامعه معرفی کنیم.

معاون بسیج اساتید استان اصفهان با بیان این که سپهر فکری در دبیرستانهای ما باعث شده که در حوزه های نظری و فکری نخبگان  حضور نداشته باشند و حرکت نخبگان به سمت رشته های مهندسی زمینه ای برای فرار مغزها است.

در ادامه این نشست غلامرضا حسنی مقدم ضمن تشکر و بیان این که بسیج اساتید استان نهایت مساعدت و پشتیبانی را در اجرای برنامه با ما داشته اند، تصریح کرد: در مجموعه مراکز آموزش عالی شهرستان کاشان آموزشکده فنی و حرفه ای دختران کاشان (فدک) در کارگروه عفاف و حجاب و دانشکده فنی و حرفه ای شهید رجایی پسران کاشان در کارگروه سبک زندگی ایرانی اسلامی و دانشگاه کاشان در کارگروه الگوی پیشرفت اسلامی بیشترین  همکاری را بسیج اساتید شهرستان کاشان داشته اند.

حسنی مقدم  با اشاره به تشکیل به کارگروه ارتباط با صنعت توسط بسیج اساتید کاشان گفت: این کارگروه با همکاری بسیج اساتید مراکز آموزش عالی شهرستان کاشان و با رویکرد حل المسائلی تشکیل شده که بسیج اساتید شهرستان در بازدید و جلسه ای که در شهرک صنعتی جعفرآباد کاشان انجام شد آمادگی خود را در زمینه کمک به بخش صنعت اعلا م کرد.

مسئول بسیج اساتید شهرستان کاشان خاطر نشان کرد: رونق تولید انگیزه تولید می خواهد انگیزه تولید نیاز به اعتقاد به تولید می خواهد و این اعتقاد به تولید ابتدا در مسئولین و سپس در مدیران شهرکهای صنعتی و مدیران کارخانه جات و همچنین در نیروی انسانی این کارگاههای تولیدی باید ایجاد شود و در این صورت است که تحقق اقتصاد مقاومتی حتمی است چرا که  تحقق اقتصاد مقاومتی نیاز به اعتقاد مقاومتی دارد، یعنی  مسئولی که بودجه را مصوب می کند مسئولی که بودجه را تخصیص می دهد و مدیری که هزینه می کند باید اعتقاد به کار داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.